TLAXCALA تلاكسكالا Τλαξκάλα Тлакскала la red internacional de traductores por la diversidad lingüística le réseau international des traducteurs pour la diversité linguistique the international network of translators for linguistic diversity الشبكة العالمية للمترجمين من اجل التنويع اللغوي das internationale Übersetzernetzwerk für sprachliche Vielfalt a rede internacional de tradutores pela diversidade linguística la rete internazionale di traduttori per la diversità linguistica la xarxa internacional dels traductors per a la diversitat lingüística översättarnas internationella nätverk för språklig mångfald شبکه بین المللی مترجمین خواهان حفظ تنوع گویش το διεθνής δίκτυο των μεταφραστών για τη γλωσσική ποικιλία международная сеть переводчиков языкового разнообразия Aẓeḍḍa n yemsuqqlen i lmend n uṭṭuqqet n yilsawen dilsel çeşitlilik için uluslararası çevirmen ağı

 18/01/2021 Tlaxcala, the international network of translators for linguistic diversity Tlaxcala's Manifesto  
English  
 Gilad Atzmon جيلاد أتزمون گيلاد آتزمون  
Author /   Gilad Atzmon جيلاد أتزمون گيلاد آتزمون
Gilad Atzmon جيلاد أتزمون گيلاد آتزمون
Biographies available: English  Deutsch  Français  Español  Türkçe  Português/Galego  Italiano 

 


Gilad Atzmon جيلاد أتزمون گيلاد آتزمون

 

Gilad Atzmon 1963 yılında İsrail’de doğdu, Kudüs’te Rubin Müzik Akademisi’nde kompozisyon ve caz eğitimi aldı. Klarnet, sol, zurna ve flütün yanı sıra soprano, alto, tenor ve bariton saksafon gibi pek çok enstrüman çalıyor.

1994’e kadar Avrupa ve Amerika’da Yahudi “soul” müziği çalarak temsiller veren İsrailli dans ve rock projelerinde yapımcı-düzenlemeci olarak çalıştı. İsrail müzik piyasasında “Ofra Haza” Yeuda Poliker ve daha pek çokları için kayıtlar yaptı. Memphis Slim’le turneye çıktı ve Jack De Johnette, Michel Petrucciani y Richie Byrach gibi pek çok uluslararası caz sanatçısına müzikal olarak eşlik etti.
1994 yılında İngiltere’ye yerleştiğinde, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa müziğine olan ilgisinin yeniden canlandığını hissetti. Londra’da şu anki grubu The Orient House Ensemble’ı kurdu ve politik gerçeklikler ışığında kendi köklerini yeniden tanımlamaya başladı. O günden bu yana, The Orient House Ensemble bütün dünyayı dolaştı.
Aynı zamanda verimli ve çoğu zaman tartışmalar yaratan bir yazar.  Atzmon’un denemeleri geleneksel ve alternatif pek çok basın yayın organında yayınlanıyor. Romanları 'Guide to the perplexed' ve 'My One And Only Love' 24 dile çevrildi.
Yıllarla beraber, Gilad Atzmon’un müziği de giderek kültürel bir karmaya doğru evrildi. Müzik yönetmeni ve üflemeli çalgılar virtüözü olarak, bazen bebop hünermendliğiyle Ortadoğu köklerini kombine ettiğinde olduğu gibi ironi dolu, etkili ve sofistike kişisel tarzıyla dinleyicilerini şaşırtmayı her zaman bildi. Coltrane’ın da etkisiyle, Gilad Atzmon’un canlı performansları soluk kesici ve baş döndürücüdürler.
Atzmon, The Blockheads grubu üyesi olarak da, Ian Dury, Robbie Williams, Sinead O'Connor ve Paul McCartney gibi sanatçılar eşliğinde çaldı ve kayıtlar gerçekleştirdi. Aynı zamanda Robert Wyatt, The Waters Boys gibi pek çok isimle de kayıtları mevcuttur.
The Orient House Ensemble, Atzmon dışında vurmalılarda Asaf Sirkis, Bas gitarda Yaron Stavi ve tuşlu çalgılarda Frank Harrison’dan oluşuyor.
URL: http://www.gilad.co.uk/

URL of this page : http://www.tlaxcala-int.org/biographie.asp?ref_aut=14&lg_pp=tr


 All Tlaxcala pages are protected under Copyleft.